Samsung dan Dev Tablet Projesi: Glaxy View

Samsung çılgın işler yapmaya devam ediyor, yeni projede devasa bir tablet bulunuyor. Tabletin ekran boyutu tam olarak 18.5 inç! Detaylar haberimizin devamında..

Akıllı telefonlar hayatımıza gireli çok uzun bir süre olmamasına rağmen çok kısa sürede vazgeçilmez bir noktaya geldiler. Piyasaya ilk girdikleri zamanlarda en ideal boyutun 4 inç civarlarında olduğunu söyleyebiliriz ancak zamanla bu boyut 6 hatta 7 inç’e kadar yükseldi. Durum böyle olunca tablet boyutları da inanılmaz ekran boyutlarına ulaşıyor. İlk tabletler 10 inç boyutlarına sahipti, yeni çıkan tabletlerin boyutları ise iPad Pro 12.9 inç, Google Pixel C ise 10.2 inç oldu. Ancak Samsung her zaman olduğu gibi bir çılgınlık yapıp tam olarak 18.5 inç ekrana sahip bir tablet çıkartmayı planlıyor.Tabletle alakalı alınan sertifikalara bakacak olarak GFXBench de SM-T670 kodunda geçiyor. Böylelikle tabletin tüm detayları ortaya çıkmış durumda.


Bu bilgilerin doğruluğu her zaman olduğu gibi tam bilinmese de, tabletin tüm özellikleri mevcut. GFXBench’e bakacak olursak telefonun 1.6Ghz hızında bir Samsung Exynos 7580 taşıdığını görüyoruz. Bunun dışında ise cihazda 4 adet ARM Cortex-A53 ve 4 adet ARM Cortex-A57 işlemcileri bulunacak.Telefonun içerisinde 2GB RAM ve 32GB sabit depolama kapasitesi bulunacak. Cihazın arkasında 8 ön tarafında ise 2 Megapiksel kameralar mevcut. Bu devasa ekranlı tabletin pil boyutu ise sadece 5.700mAh olacak. Tablet Android’in son sürümü olan 6.0’la değil 5.1.1 ile gelecek. Bu boyutlara sahip bir tablet satmak istiyorsanız değişik özellikler sunmanız gerekmekte ancak Samsung çok basit özellikleri ile bu tableti satmayı planlıyor. Umarız ki planlarında başarılı olurlar. Gelişmeler yakında gelmeye başlayacaktır.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları