Samsung, Çin ve Hindistan pazarında geriledi!

Çin'li diğer üreticiler karşısında Samsung kan kaybediyor. Samsung, geçtiğimiz yıllara göre düşüş yaşamaya devam ediyor.

Strategy Analytics tarafından derlenen verilere göre, Samsung, Çin'in akıllı telefon pazarındaki payını, 2017'nin dördüncü çeyreğinde% 20'lik bir artışla beş yıl önce% 0,8'e yükseldi. Aynı veriler aynı zamanda Samsung, 2017 yılının dördüncü çeyreğinde Çin pazarında Koreli devin üç aylık gönderiler orada 10 milyon birim gönderdi.

Samsung'un Çin'deki pazar payı, 2017'nin ilk çeyreğinde% 3,1'den, ikinci ve üçüncü çeyreklerde sırasıyla% 2,7'ye ve% 2'ye düştü. Diğer tüm verilere göre, 2017 yılının tamamında, Çin'de 2013 yılında görülen seviyenin yaklaşık beşte biri olan satıcı% 2.1'lik bir paya sahipti. Her ne kadar Samsung, Mart 2018'de Çin'deki yeni amiral gemisi Galaxy S9 cihazlarını piyasaya sürse de, Galaxy S9 + için 839 dolarlık fiyat etiketi gibi yeni cihazların yüksek fiyatlamasının Çin tüketicilerini caydırması muhtemel olduğunu belirtti.

Samsung'un akıllı telefon pazarındaki payının, 2018'in ilk çeyreğinde% 0,8 seviyesinde kalması bekleniyor. Stratejik Analiz tahminleri en azından bu durumu bu şekilde ortaya koyuyor. Samsung, orta sınıf segmentinde, Samsung'dan daha yüksek fiyat / performans oranlarına sahip modeller sunmayı başaran Huawei, Oppo, Vivo ve Xiaomi Technology gibi Çin merkezli satıcılardan da yoğun bir rekabetle karşı karşıya kaldığını söylemekte mümkün.

6 yıldır Hindistan'ın en iyi akıllı telefon satıcısı olan Samsung, Xiaomi'den daha iyi bir performans sergiledi ve 2017'nin dördüncü çeyreğinde ikinci sıraya yerleşti ve payı% 26.2'den% 23.9'a düştü. Dünya çapında en büyük akıllı telefon üreticisi olarak hizmet verirken, Samsung, yakın gelecekte Çin ve Hindistan'daki akıllı telefon pazarlarında daha fazla düşüş beklentisi ile karşı karşıya kalabilir.

dilay-okay
Dilay Okay
Tüm yazıları