Samsung Bilgisayar Bölümünü Lenovo'ya Mı Satıyor?

Samsung hakkında gündeme gelen son bilgilerde özellikle bilgisayar bölümünün Lenovo'ya satılabileceği belirtildi. İşte yaşanan gelişmeler.

Samsung geçtiğimiz günlerde kurumsal bir yapılanma içerisine girerek yeniden planlamalar yaparken özellikle bazı bölümlerin elden çıkarılabileceği ve sadece belirli bölümlere yönelerek daha yüksek başarılara ve kar oranlarına ulaşılmasının hedeflendiğini belirtilmişti. Bu doğrultuda geçtiğimiz ay içerisinde yazıcı bölümü için HP ile anlaşma yapan Samsung, önümüzdeki dönemlerde bilgisayar bölümü için de benzer bir satış gerçekleştirebilir.

Lenovo İle Görüşmeler Sürüyor

Gündeme sızdırılan bilgilerde Samsung'un bilgisayar bölümü için Lenovo ile görüştüğü ve 850 milyon dolar karşılığında bilgisayar bölümünün tamamen elinden çıkarabileceği açıklandı. Böyle bir satış işleminin gerçekleşmesi halinde Samsung'un bilgisayar sektöründeki geleceği artık olmayacak. Fakat Samsung'un tüm üretim hattını elinde bulunduran Lenovo ciddi bir güce ulaşmış olacak.

Yapılan açıklamalarda Samsung ve Lenovo arasında şu anda satın alma işlemleri için görüşmelerin gerçekleştirildiği belirtildi. Görüşmelerde anlaşmanın sağlanması halinde Lenovo Samsung'un bilgisayar bölümünün yeni sahibi olacak. Şu anda 850 milyon dolarlık anlaşma bedeli dışında herhangi bir bilgi sızdırılmamış olsa da Samsung'un bilgisayar bölümü hakkında kararlı olduğunun paylaşılması bu satış işleminin Lenovo ile olmasa da başka bir firma ile kesin bir şekilde gerçekleşebileceğini düşündürüyor. Bu bakımdan bilgisayar bölümüne elinden çıkaracak olan Samsung'un gelecek planlamalarının nasıl olacağı ve markanın daha fazla kara nasıl ulaşacağı merak ediliyor.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları