Samsung Alt Seviyeye Parmak İzi Tarayıcısı Getirebilir

Samsung, telefonlarda kullanılan parmak izi tarayıcısı için yeni geliştirmeler üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.

PARMAK izi taraması telefonlardaki güvenliğini üst seviyelere çıkarılmasını sağlarken kişilere özgü bir telefon kullanımı da mümkün kılıyor. Parmak izinin kolay bir şekilde kopyalanabilir olmaması kişilerin telefon güvenliğini kolay bir şekilde sağlamasını mümkün hale getirirken Samsung alt seviye telefonlar için de parmak izi konusunda özel çalışmalar yapıyor.

Görüşmelere Başlandı

Özellikle alt seviye telefonlarda ekonomik bir şekilde parmak izi okuyucusuna yer vermek isteyen Samsung farklı tedarikçiler ile görüşmeler yaparken özellikle Güney Kore'de yapılan üretimler için yerel sağlayıcılar ile görüşülüyor.

Yapılan görüşmelerden uygun bir sonucun alınması halinde ise Samsung'un piyasada daha çok ilgi görmesi bekleniyor. Öyle ki parmak izi okuyucusu kullanıcılar tarafından oldukça tercih edilirken Samsung alt versiyonlarında dahi böyle bir özelliğe yer vermesi telefonların daha çok ilgi çekmesini sağlayacak. Bu da telefon satışlarını doğrudan etkileyecek. Bu açıdan Samsung'un yapacağı görüşmelerde başarılı sonuçlar alınması firmanın geleceği adına da büyük bir önem taşıyor. bugüne kadar orta seviye pek çok farklı telefon modelinde kullanılan parmak izi okuyucusu telefonların fiyatının artmasına neden olduğu gibi ekonomik bir çözüm üzerinde çalışan Samsung'un maliyetleri minimuma indirmesi telefonların daha uygun fiyatlar ile satılmasını sağlayacak. Pek çok kişi şu anda Samsung'un bu görüşmelerden nasıl bir sonuç alacağını takip altına almış durumda.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları