Samsung 960 Dünyanın En Hızlı SSD'si!

Smasung tarafından tanımı yapılan Samsung 960 modeli, dünyanın en hızlı SSD’si unvanını aldı. İşte yeni donanım ile ilgili detaylar.

Samsung, yeni ürünlerinin yanı sıra donanımlarıyla ilgi çekmeye devam ediyor. Marka tarafından piyasaya sunulacak yeni ürün Samsung 960 olurken, yapılan tanıtımlarda ürünün dünyanın en hızlı olduğu iddia edildi. PRO ve EVO olarak adlandırılan iki yeni versiyonu ile sunulacak Samsung 960 ¸bu özellikleri ile birlikte aynı zamanda biraz cep de yakacak.

SSD Sektöründe Samsung Çok Güçlü!

SSD sektöründe bugüne kadar yaptığı üretimler ile birlikte büyük bir ilgi çeken Samsung, güçlenerek yoluna devam ediyor. Samsung 960 ile birlikte bu alanda zirveye ulaşmayı amaçlayan Samsung, iyi satış rakamlarını yakalaması ile birlikte sektördeki farkını da ortaya koyabilecek.

Samsung 960 İki Segmentte Olacak

Samsung 960 için Samsung 960 Pro modelini amiral gemisi olarak belirleyen Samsung, Samsung 960 EVO’yu bir alt segmente koyacak. Samsung 960 Pro için yapılan açıklamalarda donanımların 2 TB’lık bir depolama alanına sahip olacağı açıklandı. Aynı zamanda NVMe SSD olarak da ilk olma özelliğine sahip olan Samsung 960, bu konuda bir ilgi de başarıyor. Samsung 960 için yapılan paylaşımlarda yazma hızları da paylaşırken 2100MB/s yazma, 3500MB/s ise okuma hızı bulunuyor.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları