Robotik Kafe Çok Sevildi

New York'ta açılan yeni bir robotik restoran oldukça ilgi çekiyor. Öyle ki restoranda çalışan hiçbir kasiyer ya da garson yok.

Teknoloji restaurant ve cafelere de gelmeye başlarken özellikle personellerin çalışmasına gerek kalmadan kişiler istediği yiyecek ve içecekleri kolay bir şekilde satın alabiliyor. Robot sisteminin kullanıldığı fast food zincirinde ilk robotik restoran açılırken dünya genelinde oldukça dikkat çekti.

Siparişler Mobilden Veriliyor

Ürün siparişi vermek adına kişilerin sıra beklemesine gerek kalmadan uygun alanlardan siparişler alınabiliyor. Üstelik robotik restaurant mobil uygulamaları da destekliyor. Geliştirilmiş özel mobil uygulamalar üzerinden ya da restaurantta bulunan özel sistemler aracılığıyla kişilerin sipariş verebilmesi ve ardından sipariş tamamlandıktan sonra sipariş dolaplarından bu siparişi alabilmesi mümkün.

Yardımcı Personeller Var

Tamamen robotik bir ortamda müşterilerin yemek yeme fikri soğuk gelebileceği fikrinden dolayı restaurantta görevlendirilmiş personeller sipariş ve özellikle sistemlerinin kullanılması sırasında sorun yaşayan müşterilere yardımcı oluyor. Bu büyük bir yenilik olduğu gibi önemli bir deney olarak da görülüyor. Öyle ki sistemin başarıya ulaşması halinde robotik mekanlar önümüzdeki yıllarda daha çok görülebilir. Ayrıca sisteminin düzenli bir şekilde çalıştığından emin olunabilmesi adına sürekli kontroller yetkili personeller tarafından yapılıyor. Bu bakımdan her ne kadar otomasyon sistemi hazırlanmış olsa da insanlar tarafından denetimin yapılması da bir anlamda zorunlu.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları
Gerçek bilgilerin kullanıcıları nasıl etkilediğini düşünen bir yazar, sizden biri fazla çay içer "yazar olmak kolaydır önemli olan güzel çay demlemektir" sözünün sahibesi