Rekabet Kurumu, Google ile ilgili 5 Şubat'ı gösterdi!

Google'ın Türkiye'deki hizmetlerine girişlerde bazı aksamalar yaşanınca kullanıcılar paniğe kapıldı.

Dünya genelinde Google servislerinde son zamanlarda sorun yaşanıyor. Ancak son zamanlarda Google ile Rekabet Kurumu arasında yaşanan gerginlikler insanlarda daha fazla paniğe yol açtı. Bunun beraberinde kullanıcılar kesinti sırasında servislere yaklaşık 2 saat ulaşamadıktan sonra ulaşabildi.

Konuyla ilgili Google tarafından açıklama gelmezken Rekabet Kurumu internet sitesinde yaptığı açıklamada Google'ın 5 Şubat 2020 tarihinde sözlü savunma yapacağı belirtildi. Bu tarihe kadar Google ile süresin nasıl ilerleyeceği de merak konusu oldu.

Kurumun yaptığı resmi açıklama şu şekilde;

“Google’ın genel arama pazarındaki hâkim durumunu kötüye kullanarak çevrim içi alışveriş hizmetleri pazarındaki rakiplerinin faaliyetlerini zorlaştırmak suretiyle 4054 sayılı Kanun’un 6. maddesini ihlal ettiği iddiası üzerine yürütülen soruşturmada sözlü savunma aşamasına gelindi. Bahse konu sözlü savunma toplantısı, 5 Şubat 2020 tarihinde saat 10.00’da yapılacak.

Toplantıya katılmak isteyen şikâyetçi ve üçüncü kişilerin, “Rekabet Kurulu Nezdinde Yapılan Sözlü Savunma Toplantıları Hakkında Tebliğ” uyarınca, toplantı konusu ile ilgili menfaat ilişkilerini ortaya koyan bilgi ve belgeleri içeren dilekçeyle 27 Ocak 2020 günü mesai saati sonuna kadar Rekabet Kurumuna başvurmaları gerekmektedir.”

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları