Redmi 7A güncellemesi kullanıcıları mutlu edecek!

Redmi 7A güncellemesi Temmuz Android Güvenlik yamasını ve güvenlik geliştirmelerini de getiriyor.

Xiaomi tarafından bu yıl Mayıs ayında tanıtımı gerçekleştirilen bununla birlikte Haziran ayında satışa sunulan Redmi 7A yaklaşık 910 TL fiyat etiketiyle kullanıcılarla buluşacak olup satın almayı düşünen ancak endişeleri olan kullanıcıları kazanmak için yeni bir hamle yaptı. Bunun beraberinde 7A'yı satın almak isteyen kullanıcıları sevindiren yeni bir gelişme yaşandı. Redmi 7A güncelleme ile daha yetenekli hale gelmiş oolup yapay zeka destekli sahne algılama özelliklerine sahip olacak. Bu sayede cihazın arka planın bulanık olduğu portre fotoğraflar çekmekte mümkün oldu. Yapay zeka destekli sahne tespiti kamera ayarlarının otomatik olarak gerçekleşmesini sağlayan önemli bir özelliktir. 33 farklı sahne modu arasında otomatik olarak geçiş yapabilen kamera tarafındaki yeniliklerin dışında Temmuz ayı güvenlik yamaları ve sistem iyileştirmeleri de yer alacak.

5.45 inçlik IPS LCD ekrana sahip cihaz 720 x 1440 piksel çözünürlük sunan telefon 12 nm fabrikasyon süreciyle üretilen 2 GHz hızında 8 çekirdekli Snapdragon 439 sisteminden gücünü alıyor olup batarya tarafında 4000 mAh'lik bir pile sahip.

Redmi 7A'nın kamera departmanına baktığımızda 5 Megapiksel çözünürlüğünde f/2.2 kamera yer alıyor. Arka kapakta ise 12 MP'lik f/2.2 diyaframlı Sony IMX486 kamera bulunduruyor.

2 GB / 3 GB RAM ve 16 GB / 32 GB olmak üzere iki farklı depolama seçeneği sunan telefonu satın almayı düşünür müsünüz?

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları