Raspberry Pi'ye İlgi Artıyor!

Eğitim alanına yönelik geliştirilen Raspberry Pi, 10 milyon barajını aştı.

Raspberry Pi ile ilgili gelen son bilgiler projeye ilginin giderek arttığını gösterdi. Konuyla ilgili yapılan resmi açıklamalarda kısa süre içerisinde yüksek satış rakamlarına ulaşıldığı ifade edilirken, kısa süre içerisinde 10 milyon barajının geçilmesi de bu konuda gösterilen ilginin ne kadar yüksek olduğunu gösterdi.

10 Milyon Sattı!

2012 yılında ilk defa piyasaya sunulan ve ardından dikkatleri üzerine çeken kart, gündelik pek çok işlemi kolay bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Raspberry Pi çıkış noktasında bu kadar yüksek beklentiler ve satış planları olmadığından dolayı dünya genelinde yaygın bir dağıtım ağı bulunmuyor. Bu nedene Raspberry Pi üstelik oldukça kısıtlı bölgelerde satışta. Fakat buna rağmen yüksek satış rakamlarına ulaşılmış durumda.

Aylık 100 Bin Üretim Gücü Var!

2013 yılı itibari ile Sony tarafından desteklenen üretimler ile birlikte daha hızlı bir şekilde üretim sürdürülürken, yapılan son açıklamalarda Raspberry Pi için günlük 100 bin üretim kapasitesinin olduğu açıklandı. 2016 yılı içerisindeki üretim hedefinin 4 milyon kart üretimi odluğu açıklanırken, bu üretimler ile birlikte Raspberry Pi’nin daha yüksek satış rakamlarına ulaşması bekleniyor. Özellikle İngiltere gibi ülkelerde Raspberry Pi yoğun olarak kullanılıyor.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları