Quick Charge 4 Şarjda Yeni Dönem Başlatıyor!

Telefonların kullanım süreleri kullanıcıları tatmin etmezken Quick Charge 4 ile birlikte büyük bir kolaylık sağlanacak. İşte yeni teknoloji ile ilgili detaylar.

Qualcomm tarafından geliştirilen yeni teknoloji için geri sayıma geçildi. 2017 yılında piyasaya sunulması beklenen Quick Charge 4 için bilgiler gelmeye başlarken şarj sürelerinin kısalacağı ve kullanım sürelerinin uzayacağı dikkat çekti.

5 Dakikada Şarj Olacak!

Quick Charge 4 teknolojisine sahip olan telefonların şarj süreleri 5 dakikaya kadar inebilecek. Bu sayede çok kısa sürede şarj edilecek telefonlar şarj sorunu olmadan kullanılabilecek. Üstelik Quick Charge 4 ile 5 dakika şarj edilen bir telefon 5 saat boyunca da sorunsuz kullanım sağlayabilecek.

Qualcomm’dan Güvenli Şarj İmkanı!

Quick Charge 4 için ABD’de önemli bir etkinlik yapılırken, etkinlikte hem Quick Charge 4 hem de Snapdragon serisinin yeni üyesi 835 tanıtıldı. Tanıtım ile birlikte yeni teknolojilerin detayları hakkında bilgi almak mümkün olurken mobil sektörün en büyük problemi olan şarja yönelik Quick Charge 4 gibi bir imkanın sunulması kısa süre içerisinde yeni telefonların büyük bir bölümünde bu teknolojiye yer verilmesini sağlayacak.

Quick Charge 4 için yapılan kıyaslamalarda bir önceki versiyon olan Quick Charge 3 modeline göre yeni ürünün daha iyi olduğu ve yüzde 20 oranında daha hızlı bir sistemin sunulacağı belirtildi. Üstelik verimli enerji kullanımında da yüzde 30’luk oranda bir iyileştirme yapılmış durumda.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları