PUBG Lite Android APK Yayınlandı!

Android sürümü için geliştirilen PUBG APK'si bugün itibarıyla Google Play Store üzerinden ücretsiz olarak indirilmeye başladı...


Dünyanın en çok oynanan oyunlarından biri olan Battle Royale oyunlarından biri olan PUBG, Lite olarak adlandırılan versiyonu ile beraber daha düşük seviyeli akıllı telefonlara merhaba dedi.

Giriş ile orta segment için hazırlanan PUBG Mobile artık oynanabilir hale gelecekken oyunun orjinal sürümünden daha düşük bir performans vaad edebilir. Instagram Lite üzerinden DM atamamak gibi birşey nasıl olabilirse bu durumda öyle. Bazı önemli özellikler Lite versiyonu içinde bulunmayacak.

Lite'ın belki de oyuncuları ne mutlu eden yanı batarya ve kota dostu oluşu. Oyunda grafikler ana sürüme göre çok daha basit bir şekilde tasarlanmış olabilir ama bataryanız ve internetiniz artık öyle kolay kolay bitmeyecek. Yani bu sürüm ana sürüme göre internet paketinizden çok daha düşük bir oranı çalıyor.

Sunduğu içerik ve detaylara göre ana sürümden herhangi bir farkı bulunmayan yapımda, 100 kişi yerine 40 kişi ile maç yapabiliyorsunuz. Bu sizi ne kadar olumsuz etkiler açıkçası orası tartışılır.

Ayrıca yayınlanan haritalarda 8x8 kilometre yerine 2x2 kilometre olarak tasarlanırken, ses kalitesi ve performansı da ana sürüme göre biraz daha kalitesiz duruyor. Tüm bu eksikliklere rağmen PUBG Mobile Lite, oyunculara eğlenceli vakitler geçirtmeyi vaat ediyor.

dilay-okay
Dilay Okay
Tüm yazıları