PTT Messenger'ın Müjdesini Verdi!

Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, PTT Messenger hakkındaki müjdeyi verdi...


PTT'nin kullanıcılara sunacağı yerli Messenger'ın testleri sonunda başarıya ulaştı. Türk Telekom Vakfı 24. Olağan Genel Kurulu'nda konuşan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan uygulamanın hazır olduğunun müjdesini verdi. PTT'nin milli güvenlik anlık mesajlaşma uygulaması olacak olan PTT Messenger, WhatsApp ve Hangouts gibi uygulamaların milli rakibi olarak karşımıza çıkacak.

Konu hakkında açıklama yapan Arslan, milli mesajlaşma uygulamasına karşı olanlara sitem etti. Arslan; "Onlar Biz de bunu kulanacağız" dedi fakat birileri bunu anlamak istemiyor. Birileri, "PTT'nin ne işi varda PTT Messenger'a girdi, PTT'nin ne işi var yazılım yapıyor, PTT'nin ne işi var "Ben dünya devleri ile yarışacağım diyor. Bizim hedeflerimiz var, biz büyüyen ve gelişen ülkemizi geleceğe taşıyan bir PTT'den söz ediyoruz.

Bundan söz ediyorsak gereğeni yapacağız. Bunun gereğini yaparken de uluslararası kurallara uyarak, Sayıştay ve bakanlık denetimlerini önceleyerek, daha da önemlisi ‘Dünya devi olacağız.‘ diyorsak, bağımsız denetim kuruluşlarına da denetim yaptırıyoruz ki vatandaşın da bizi gıptayla izleyenlerin de aklında herhangi bir soru işareti kalmasın. Biz yol alırken, birileri bizi anlamadığı için, birileri son 15 yılda PTT’nin değişimini kavrayamadığı için ‘Kurum 15 yıl önceki gibi davransın, küçülsün, yok olsun, Hazinenin omuzlarında yük olsun’ istiyorlar.” dedi.

dilay-okay
Dilay Okay
Tüm yazıları