Pokemon Go Japonya'ya Açılıyor

Nintendo tarafından piyasaya sunulan Pokemon Go adı verilen oyunun önümüzdeki günlerde Japonya'da da resmen açılacağı ifade edildi.

Pokemon Go adı verilen oyun Pokemon efsanesini kullanıcılara tekrar sunarak farklı bir heyecan ve deneyimin yaşanmasını sağlıyor.

Kısıtlamalar Kaldırılıyor

Oyun başlangıç olarak oldukça kısıtlı ülkelerde kullanıma sunulmuştu. Geçtiğimiz günlerde 26 Avrupa ülkesinde daha kullanıma sunulan ve böylece 34 farklı ülkede oynanmaya başlayan Pokemon Go’nun yeni bir ülkeye daha açılacağı ifade edildi. Oyunun oynanacağı yeni ülke Japonya olurken milyonlarca oyuncu ülkede oyunun kullanıma sunulmasını bekliyordu.

McDonald’s Şubeleri Gyms Olacak

TechCrunch’da yer alan habere göre Japonya'da kullanıma sunulacak oyun ile ilgili yapılan açıklamalarda aynı zamanda önemli bir gelişme de paylaşıldı. Japonya genelinde hizmet veren ve yüzlerce şubeye sahip olan McDonald’s ile yapılan anlaşmalar dahilinde tüm ülkede şubeler oyundaki Gyms merkezleri olacak. Bu gelişme ile birlikte oyunu oynamak isteyen kişilerin sürekli restorantlara uğraması ve buradaki gyms’lerde savaş yapması gerekecek. Bu durum da kuşkusuz McDonald’s satışlarını arttıracak.

Sponsorluklar Artabilir

Dünya genelinde daha fazla noktanın özel bir işbirliği ile Pokemon merkezleri olması beklenirken bu konuda önümüzdeki dönemlerde ücretli bir şekilde reklam servisinin de kullanıma sunulması bekleniyor. Oyunun milyonlarca kişi tarafından oynanması bu konuda pek çok markanın reklam ve tanıtım hizmetleri için uygulamayı kullanmasını da sağlayabilir. Ayrıca konuyla ilgili yapılan son açıklamalarda sponsorluk servislerinin de kullanılabileceği ve böylece çok daha farklı gelişmelerin oyun içerisinde yaşanabileceği ifade edildi.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları