Pokemon GO Apple Watch'a Geliyor

Pokemon GO'nun Apple Watch için geleceğine dair resmi mesaj Niantic tarafından yayınlandı.

Niantic Cumartesi günü, popüler oyunun yakında Apple'ın saatine geleceğini söyleyen bir tweet yayımladı. Yakında tanımlaması bu konuda belirsizlik yaratsa da Niantic'in 2017 öncesinde bu değişikliği yapması beklenmiyor. Bu bakımdan 2017’nin ilk çeyreği itibari ile bu değişikliğin yapılabilmesi mümkün görünüyor.

Apple Watch’ta Pokemon GO!

Apple Watch için Pokemon GO uygulamasının geliştirilmesi oyuncuların iPhone ekranlarına sürekli bakmak zorunda kalmalarını önlemek için geliştirildi. Apple Watch üzerinden oynanacak oyun sayesinde kişilerin oyunda nerede oldukları, yakınlarda bir Pokemon olup olmadığını kontrol etmesi sağlanacak. Üstelik Apple Watch için geliştirilecek bu versiyon ile birlikte 35 dolara satın alınabilecek Pokemon GO Plus aksesuarı ile saatin aynı işlevselliğe sahip olması bekleniyor.

Apple Watch için geliştirilecek oyun hakkında neler değiştirileceği şu an için tam olarak bilinmiyor. Fakat genel olarak oyunun genel olarak takip edilmesi ve gereli olması halinde iPhone üzerinden oyuna müdahale edilmesi için Apple Watch güncellemesi oldukça ideal. Fakat Pokemon GO için son dönemlerde ilgi giderek azalırken Pokemon GO’nun Apple Watch’a uyarlanmasının ne kadar ilgi göreceği de tam bir soru işareti. Son dönemlerde oyundaki kullanıcı sayısının azalması ve oyunun istatistiklerinin düşmesi bu konuda Pokemon GO’nun geleceğine yönelik ciddi soru işaretleri oluşturuyor.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları
Çayı seven, çay sevmeyeni anlamayan ne yazık ki işi gereği genelde soğuk çay içen bu dertten muzdarip.. Ayrıca iki nokta cemiyetinin başkanı (..) Hayatı genel anlamda çay ve bilgisayar ile geçer. Teknoloji alanında makale ve haber ve analizler yazdı. Hizmetlerin gerçek kullanıcıları nasıl etkilediği hakkında bilgiler ile ilgileniyor..