PlayStation 5 Yakında Geliyor!

Horizon:Zero Dawn'ın devam oyunu, PlayStation 5'in çıkış oyunu olabilir. İşte detaylar...


2013 yılında çıkış yapan PlayStation 4 giderek vadesini dolduruyor. Bunu belirtmek ne kadar acı verse de durum bu maalesef. Birçok kullanıcı şimdiden gözünü yeni nesil konsollara çevirmiş vaziyette.

PlayStation 4'ün en iyi özel oyunlarından bir tanesi olarak gösterilen Horizon: Zero Dawn, satış anlamında Sony tarafını memnun etmeyi başarmıştı. Peki neden konuyu Horizon: Zero Dawn'a getirdim? Çünkü PlayStation 5'in çıkış oyunu Horizon: Zero Dawn 2 olması muhtemel.

Hikaye tarafında sonu açık uçlu biten yapımın devamının geleceği oldukça belli. Fakat tahminlere göre Horizon: Zero Dawn'ın devam oyunu, PlayStation 5'in çıkış oyunu olabilir. Yapımcı şirket ilk oyunun piyasaya sürülmesinden sonra kolları sıvamış.

Yeni iş ilanları vermeye devam eden Guerilla Games, resmi olmasa da yeni Horizon: Zero Dawn oyunu üzerinde çalışmalara başladı diyebiliriz. 2020 yılında ise yeni PlayStation modelinin tanıtılacağını düşünürsek, Guerilla Games bu üç yıllık ara içerisinde oyunun geliştirme sürecini tamamlamayı hedeflemiş olabilir.

Sonuç olarak grafik motorundan tutun teknik detaylara kadar her şey ellerinde mevcut zaten. İlk oyunun gelişimi kadar zor olmasa gerek diye düşünüyorum.

Konu hakkında daha fazla bilgi ilerleyen dönemler de gelecektir muhakkak. Bakalım Sony, bizlere ne gibi sürprizler hazırlıyor.

dilay-okay
Dilay Okay
Tüm yazıları