PlayStation 4 Pro'nun Tamir Edilebilirliği Nasıl?

Sony tarafından geliştirilen PlayStation 4 Pro piyasaya sunulduktan sonra yeni testlere tabi tutuldu. İşte cihazın tamir edilebilirlik durumu.

Sony tarafından piyasaya sunulan son oyun konsolu PlayStation 4 Pro olarak adlandırılırken cihaz için yeni bir test yapıldı. iFixit ekibi tarafından yapılan testlerde cihazın tahmin edilebilirliği konusunda durumu gözler önüne serilirken Sony Playstation 4 Pro tüm parçalarına ayrıldı.

PlayStation 4 Pro Paramparça!

Konu ile ilgili yapılan çalışmalar özel bir video ile desteklenirken yapılan çalışmalar sonucunda PlayStation 4 Pro’nun tamir konusunda çok büyük bir kolaylık sağladığı belirtildi. Öyle ki parçaların bir arada tutulması için çok az yapıştırıcının kullanıldığı belirtilirken yapıştırıcılar sayesinde zorlanmadan parçaların birbirinden ayrılabilmesi ve gerekli tamiratların yapılabilmesi mümkün. Bu açıdan PlayStation 4 Pro için yapılan testler ile birlikte cihazın gerektiği zamanlarda kolay bir şekilde tamir edilebileceği gözler önüne serilmiş durumda. Özel Philips vidalarına sahip olan cihaz aynı zamanda açılması sırasında zorluk yaşanmasını önlüyor. Yapılan testler sonrasında PlayStation 4 Pro için özel bir not da verilirken 10 üzerinden 8 olarak belirlenen bu not sayesinde cihazın tüm özellikleri ve tamir edilme konusunda çok başarılı olduğunu da ifade edildi.Test ile ilgili paylaşılan videoyu aşağıda izleyebilirsiniz.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları