Play Oyunlar Profili Nasıl Açılır?

Google tarafından kullanıma sunulan Play Oyunlar kişilerin Google hesabı üzerinden oyun oynayabildiği ve oturum açabildiği bir servistir.

Kişilerin özelikle Android işletim sistemlerinde Google hesabı ile oyunlarda oturum açabilmesi pratik bir kullanım sunmaktadır. Bu konuda kişilerin Play Oyunlar üzerinden hesap kontrolü yapabilmesi ve mevcut oyunlar ile ilgili durum incelemesi yapması mümkündür. Bu açıdan Google tarafından aynı zamanda tüm oyunları kapsayacak şekilde kişilerin oyun profili de Play Oyunlar üzerinden oluşturulmaktadır.

Kişiler oyun profiline ulaşmak adına Play Oyunlar üzerinden giriş yapabilir. Bunun için ilk olarak cihazlarınızda yüklü olan Play Oyunlar uygulamasını açmalısınız.

İlk açılan sayfada ise kişileri karşılama ekranı şöyledir;

Ortada yer alan avatar ve rakamlar, sizin oyun profil fotoğrafınız ve seviyenizdir. Üzreine tıklayarak daha fazla detaya erişim sağlayabilirsiniz.

Tıklama sonrasında ise oyun profiliniz ile ilgili detaylar yayınlanır. En çok hangi oyunları oynadığnız, oyunlarda aldığınız puanlar, seviyeleriniz, en son oynanan oyunlar ve tüm zamanlarda oynadığınız tüm oyunlar profilinizde yayınlanacaktır.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları