Paypay İsveçli iZettle'ı Satın Aldı!

Ödeme teknolojileri şirketi PayPal, İsveçli finans teknoloji şirketi iZettle'ı 2.2 milyar dolara satın aldığını açıkladı...

Dünyanın en büyük ödeme pltfomlarından biri olan PayPal, kısa süre sonra halka açılmayı planlayan İveç-Stockholm merkezli finans teknoloji şirketi iZettle'ı 2.2 milyar dolara satın aldı. iZettle, küçük işletmelere akıllı telefon veya tablet tabanlı minyatür bir pos cihazı sunan ilk şirket olmanın yanı sıra 12 farklı ülke de finanslar alanda çalışmalar yapıyordu.

Şirketin mevcut CEO’su Jacob de Greer satın alma işlemi sonrasında da görevine devam edeceğini açıkladı. İsveçli finans şirketinin bu yıl ki hedef işlem hacmi 6 milyar doların üstünde. Eğer bu hedef tutarsa şirketin yıllık net geliri 165 milyon dolar seviyesini aşacak.

ABD merkezli PayPal, halen dünyanın 200’den fazla ülkesinde dijital ödeme sistemi ile finansal çözümler sunuyor. Özellikle internet üzerinde yaygın olarak kullanılan PayPal, iZettle satın alımı ile özellikle Avrupa pazarında elini kuvvetlendirmeyi hedefliyor. PayPal, bu tip bir ortaklıkla online ödeme ağını işletmeler ve müşteriler arasındaki para transferleri ile daha da genişletmek istiyor. iZettle'ın küçük işletmelere yönelik çözümleri PayPal'ın fazla yer almadığı yeni bir alana girmesini de sağlayacak gibi görünüyor.

dilay-okay
Dilay Okay
Tüm yazıları