Patlayan iPhone İçin Apple'dan Yanıt Geldi!

Uzun zamandan beri gündemde patlayan iPhone modeli ile ilgili tartışmalar yapılırken Apple konuyla ilgili resmi bir açıklama yaptı. İşte detaylar.

Apple Çin’de iPhone modelerinin üst üste patlaması üzerine resmi bir açıklama yapma gereği duydu. Özellikle cihazlarda genel bir hatanın olup olmadığı konusunda ciddi endişeler hakim olurken Apple yaptığı açıklama ile bu tip endişelere gerek olmadığını belirtti.

Patlamalar Kullanıcı Hatası!

Çin’de patlayan iPhone modelleri için yapılan araştırmalarda patlamaların kullanıcı hatası nedeniyle yaşandığı belirtilirken tüm bu açıklamalara rağmen kullanıcılarının endişelerinin devam ettiği görüldü.

Öyle ki kullanıcı hatasına bağlı olarak telefonların patlama riskinin yüksek olması ve pek çok farklı modelde patlamanın yaşanması iPhone kullanıcılarının patlama olayı ile karşı karşıya kalmasına neden olabilir şeklinde yorumlandı.

Aynı zamanda bataryalarda kronik bir sorun olmadığı açık bir şekilde belirtilmiş olsa da bataryalarda yaşanan aşırı ısınmanın patlamaya kolayca yol açabileceği tehlikeyi arttırıyor. Her ne kadar pek çok farklı telefon modelinde aşırı ısınan bataryaların patlama riski olsa da iPhone 6s serisinde bu olayların sıklıkla görülmeye başlanması kullanıcıların ciddi soru işaretlerine sahip olmasına neden oldu.

Üstelik bisikletten düşen bir adamın cebindeki iPhone’nun patlaması nedeniyle bacağında ciddi derecede yanığın oluşması çeşitli kazalarda da telefonun handikap yaşayabileceğini gösteriyor. iPhone için gündemde yer alan iddiaların büyük bir bölümünde açıklama rahatlama yaratmamış durumda. Bakalım önümüzdeki süreçte neler yaşanacak.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları