Parmak İzi Okuyucusunda Yeni Dönem!

Samsung tarafından ilk defa Galaxy S8’de yer verilecek yeni parmak izi okuyucu telefonlarda artık kullanım alışkanlıklarını tamamen değiştirecek.

Samsung'un üzerinde çalışmalarını sürdürdüğü Galaxy S8 ile ilgili bugüne kadar pek çok farklı iddia gündeme gelirken bu iddialarda yeni telefonun üstün özelliklere sahip olacağı sürekli vurgulanıyor. Bu konuda en çok konuşulan detaylardan bir tanesi de parmak izi okuyucusu. Öyle ki telefonda fiziksel bir ana düğmenin kullanılmaması ve bu düğme yerine parmak izi okuyucusunun aynı yere konumlandırılması bekleniyor. Üstelik ekran ile bütünleşik bir şekilde kullanılması da artık parmak izi okuyucuları için mümkün. Bu açıdan ekran gövde oranı oldukça yüksek olan telefonlarda düğmeler yerine parmak izi okuyucularına atanacak farklı fonksiyonlar kişilerin telefonu kolay bir şekilde kullanmasını sağlayacak.

Galaxy S8’de Okuyucu Cam Altına Girecek

Özellikle Galaxy S8 modelinde camın altına yerleştirilecek sensörler yardımıyla kişiler ön panelde herhangi bir düğmesi bulunmayan telefonu kontrol etme imkanı elde edecek. Üstelik cam altında olması parmak izi okuyucusunun bozulmasını önleyebilecek özel bir önlem olacak. Mevcut parmak izi okuyucularında koruma oranı daha düşük olurken camın altına gömülmüş bir parmak izi okuyucusunda güvenlik kuşkusuz çok daha yüksek olacak. Şu ana kadar gündemde yer alan iddialarda bu yeni teknolojinin ilk defa Galaxy S8’de kullanılacağı söylense de herhangi bir doğrulamanın yapılmadığının hatırlanması gerekiyor.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları