Paralı YouTube Geliyor!

YouTube, getirdiği sistemi ile 100.000'den fazla abonesi bulunan kanalların paralı sisteme geçeceğinin haberini duyurdu...

Dünyanın en popüler video paylaşım platformu YouTube'un yeni gelir modeli medya sektöründe birçok tartışmaya neden oldu.
Bu aralar otomobil markalarından tutun medya kanallrına kadar birçok alanda sorunlar yaşanırken bir darbe de YouTube'den geldi.

YouTube'un resmi blog sayfası üzerinden yapılan duyuruya göre; YouTube, ilk olarak Amerika Birleşik Devletleri'nde başlattığı uygulama ile 100.000'den fazla abonesi bulunan kanalların paralı sisteme geçebilmesinin önünü açtı. Kanalı takip etmek isteyenler, ayda 4,99 dolar ödeyerek abonelik sistemini başlatabilecekler.

YouTube, getirdiği bu yeni abonelik sisteminin adına, ‘kanal üyeliği' olarak adlandırmakta. Aslında YouTube'nin zaten halihazırda paralı sistemi mevcut ancak bunun tüm YouTube markasına yedirilecek olması, bazı kullanıcılar arasında tartışmaların çıkmasına sebebiyet verdi. Bu gelişmeye ek olarak YouTube, 10.000 abone ve üzeri kanalların ise kendi reklamlarını yapmalarına olanak sağlayacak.

Böylelikle kanalların kendi eşya ve takılarını özgürce atabilecekleri bir platform haline gelmiş olacak YouTube.

dilay-okay
Dilay Okay
Tüm yazıları