Panasonic'ten Dayanıklı Yeni Tablet: Toughpad FZ-A2

Barselona’da gerçekleştirilen Panasonic Automotive Innovation Summit etkinliğinde Panasonic yeni, dayanıklı tabletinin tanıtımını yaptı.

Panasonic, gerçekleştirdiği yeni tabletin tanıtımını gerçekleştirdi. Özel bir etkinlikte yapılan bu tanıtım ile birlikte 10.1 inç büyüklüğündeki tablet kullanıcılar ile buluşturulurken, yeni modelin adının Toughpad FZ-A2 olduğu açıklandı.

Dayanıklı!

Toughpad FZ-A2 modelinin en çok dikkat çeken özelliklerinden birisi dayanıklı olması olurken, malzemelerde tercih edilen üst özellikler, donanımda da aynı şekilde. Yüksek bir performans sunmayı amaçlayan Toughpad FZ-A2, bu bakımdan oldukça yüksek özellilkere sahip.

Hafif!

880 gram ağırlığında Toughpad FZ-A2, kullanım açısından kolaylık sağlıyor. Aynı zamanda tablet oldukça ince ve sadece 16.4 mm kalınlığında. Tasarımıyla da özel bir cihaz olduğunu hissettiren tblette Android işletim sistemi tercih edilirken, tanıtımda tüm özellikler de tanıtılmış durumda. Açıklamalara göre Toughpad FZ-A2'de 4GB RAM ve Intel® AtomTM x5-Z8550 dört çekirdekli işlemci, 10.1 inç kapasitif dokunmatik ekran, HDMI girişi, microSD desteği, kart okuyucu ve barkod okuyucu gibi pek çok seçenek mevcut. Cihaz aynı zamanda 4G bağlantıyı da destekliyor.

Özellikle iş sektörü için pek çok kullanışlı özelliğe sahip cihazın, ilgi görmesi beklenirken, cihazın fiyatları ile ilgili herhangi bir bilgi paylaşılmadı.

Panasonic Bilgisayar Ürün Çözümleri Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdürü Jan Kaempfer yaptığı açıklamada çok esnek ve üstün özellikli bir tablet ürettiklerini söylerken, bu tabletin piyasada çok görüleceğini belirtti.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları