Panasonic Toughpad'in 4. Nesili Tanıtıldı

Panasonic tarafından yenilenen ve geliştirilen dördüncü nesil Toughpad tablet artık çok daha yüksek bir performans sunuyor.

Panasonic, tablet piyasasındaki en önemli modellerinden birisi olan ve Toughpad olarak adlandırılan modelinin yeni bir versiyonunu daha kullanıma sundu. 10.1 inç büyüklüğündeki cihazda 14 saate varan kullanım sunan özel bir pil kullanılmış durumda. Tablette Windows 10 Pro işletim sisteminin kullanılırken, performans anlamında sunulan avantajlar aynı zamanda işletim sistemiyle de desteklenmiş durumda.

Farklı sektörlerdeki ihtiyaçların karşılanması amacıyla oldukça ilgi görmesi beklenen yeni tablet modelinin özellikle saha çalışanları için ideal olduğu belirtildi. Uzun süreli pil kullanımı sayesinde kişilerin gün içerisinde şarj sorunu yaşamadan ihtiyaçlarını karşılayabileceği Toughpad 6'ncı nesil Intel® Core™ i5-6300U vPro™ işlemci ve dahili Intel® HD Graphics 520 GPU bulunduruyor. Cihaz Bu bakımdan yüksek performans sunmayı başarabiliyor.

İki Kata Varan Pil Kullanımı

2013 yılı itibariyle Panasonic tarafından piyasaya çıkartılan bu cihazda pil ömrü neredeyse iki katına çıkarılmış durumda ve artık 14 saate varan kullanım sağlayabiliyor. Üstelik daha büyük bir pil seçeneğinin de bulunması sayesinde kişiler 28 saate kadar çalışma imkanı elde edebiliyor.

Cihazın arka kamerası 8 MP kalitede olurken belge tarama ya da fotoğraf çekme gibi durumlarda için yeterli görüntü netliğini sağlayabilir durumda. Tüm özellikleriyle birlikte iş dünyası için oldukça ideal durumdaki Toughpad tanıtımının ardından oldukça ilgi gördü. Konuyla ilgili resmi açıklama Panasonic Kurumsal Mobil Çözümler Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdürü Jan Kaempfer tarafından yapılırken gerçekleştirilen güncelleme ve yükseltmeler ile birlikte artık iş dünyasının en önemli mobil cihazlarından birisine sahip olunduğu ve bundan sonraki geliştirmeler ile birlikte cihazın çok daha kapsamlı bir hale getirileceği belirtildi.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları