Oy Kullanacağınız Yeri Öğrenmenin Tam Zamanı!

24 Haziran'da gerçekleşecek olan erken seçimde nerede oy kullanacağınızı YSK ve e-Devlet üzerinden öğrenebilirsiniz...

24 Haziran'da yapılacak olan erken seçimler yaklaşırken seçmenlerin en çok merak ettiği konulardan birtanesi de seçmen listeleri ve nerede oy kullanılacağıdır. e-Devlet ve Yüksel Seçim Kurulu yani YSK üzerinden sorgulayabilecek, seçmen kütükleri 12 Mayıs'a kadar askıda kalacak.

Seçmen bilgisini Nasıl sorgulayacağınızı merak ediyorsunuz? Oy kullanacağını merak edenler e-Devlet üzerinden nerede oy kullanacağını görebiliyor. e-Devlet kullanmayan kişiler için YSK da kendi resmi internet sitesi içinde atığı Seçmen Bilgisi Sorgulama modülü ile bu hizmeti sunuyor. YSK üzerinden alınan hizmette nerde oy kullanacağı il ve ilçe bilgisi olarak gösteriliyor. Ayrıca aynı hanede bulunan seçmenler ve aynı binada yer alan seçmenler de listede isim olarak görüntülenecek.

Siz de nerede oy kullanacağınızı öğrenmek istiyorsanız e-Devlet ya da YSK resmi internet sitesi üzerinden seçmen bilginizi görebilirsiniz. YSK sayfasından yapılan sorgulamalarda ilerleyen günlerde daha detaylı bilgi almak için e-posta adresi ya da telefon numarası gibi detaylar da verilebiliyor.

dilay-okay
Dilay Okay
Tüm yazıları