Otomotivin Yeni Yıldızı Tesla

Son dönemlerin en çok konuşulan markalarından birisi olan Tesla giderek artan kullanım oranları ile birlikte otomotiv sektörünün tüm devlerini geride bırakmaya hazırlanıyor.

Tesla özellikle elektrikli araçları ile farklı bir deneyim sunarken araçlarda yer alan otonom sürüş gibi farklı kullanım teknikleri de kullanıcılar için cazip bir seçenek olarak görülüyor. Araçlarda yaratılan bu fark kullanım, oranların giderek artmasını sağlarken 2018 yılında piyasaya sunulacak araçlar için daha şimdiden binlerce ön sipariş verilmiş durumda.

Kullanıcısı Giderek Artıyor

Tesla sağladığı güven ve piyasaya sunduğu başarılı modeller ile pek çok kullanıcının şu anda tek tercihi olurken yakalanan bu başarı ile birlikte başta BMW ve Mercedes olmak üzere pek çok otomobil markasının geride bırakıldığı belirtildi. Üstelik yeni piyasaya sunulacak olan araçlar ile birlikte çıtayı daha da yükseltmeyi başaran Tesla, önümüzdeki yıllarda rekor seviyelerde satış işlemi gerçekleştirebilir. Üstelik bu konuda yapılan değerlendirmelerde oldukça önemli bir detaya da dikkat çekiyor. Öyle ki Tesla diğer otomotiv markalarına göre çok daha kısıtlı bir alanda satışa çıkmış durumda. Bu bakımdan BMW ve Mercedes gibi dünya çapında ünlenen ve satışta olan markalara karşı Tesla'nın bu kadar büyük bir başarı elde etmesi markanın geleceğinin çok da parlak olduğunu gösteriyor.

Elektrikle Gelen Başarı

Önümüzdeki dönemlerde elektrikli araçların kullanılmasının yaygınlaşacak olması Tesla’nın farklı ülkelere giriş yapmasını sağlayacağından dolayı satış rakamlarını artıracak en önemli etkenler arasında görülüyor.

Amiral Gemi: Tesla Model S

Yakalanan bu başarıda en çok paya sahip olan model Tesla Model S. Markanın en önemli modellerinden birisi olarak görülen Tesla Model S, yüksek satış rakamlarına ulaşması ile birlikte markanın daha fazla kişi tarafından da fark edilmesini sağladı. Üstelik önümüzdeki dönemlerde piyasaya sunulacak yeni modeller ile birlikte kuşkusuz Tesla, pazardaki payını daha da artacak ve daha fazla kişi tarafından da tercih edilmeye başlanacak. Bu bakımdan şu anda otomotiv sektöründe en önemli rakibi ve tehlikesi Tesla olarak görülüyor. Firmaların Tesla’nın yakaladığı başarıya ulaşabilmesi adına çok farklı araçlar ile piyasaya giriş yapması gerekirken Tesla’nın bu konudaki en önemli avantajının elektrikli araç üretmek olduğu belirtiliyor.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları