OS X El Capitan'ın Beta Sürümün de 4K Çözünürlüğüne Rastlandı

iOS 9 güncellemesi aynı zaman da birlikte gelen OS X El Capitan'ın özellikleri dikkat çekiyor.

İnternet üzerinde oldukça büyük bir söz hakkında sahip olan 9to5Mac’in yapmış olduğuhaberlere göre OS X El Capitan’ın en son sürümünde karşımıza çıkan 4K Retina ekran donanımına sahip olan iMac’in ipuçları ortaya çıktı. Yaklaşık olarak 21.5” değerindeki bir ekran boyutuna sahip olacağı dile getiriliyor. Bilindiği üzere Apple’ın 5K çözünürlüğüne sahip olan 27” değerinde ki iMac modeli ise kısa bir süredir piyasa da boy gösteriyor.

Firmanın 21.5” boyutunda olan bilgisayarının 4.096 x 2.304 piksel çözünürlük değerinde, Intel’in yeni geliştirmiş olduğu Boradwell Iris GPU aynı zaman da AMD Radeon’un geliştirmiş olduğu GPU’lara yer vereceği dile getiriliyor.

OS X El Capitan’ın beta sürümünde karşımıza çıkan Bluetooth desteğine sahip olan bir uzaktan kuman alıcıya ait olan kodlar da gün yüzüne çıktı. Kızılötesi sensörle birlikte karşımıza çıkacak olan kumandanının günümüz de ki yeni nesil televizyonlar la ile birlikte oldukça uyumlu olduğu açıklanıyor. Uzaktan kuman da üzerinde trackpad ve Force Touch desteğinin de yer alması oldukça muhtemel.

Önümüz de ki ayın başında iOS 9’un beta kodlarının gelişmiş bir Facetime kamerayla birlikte ait izlere sahip olduğunu vurgulayalım.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları