OneDrive'da Silinen Dosya Nasıl Bulunur?

OneDrive kullanıcıları yanlışlıkla sildiği dosyaları geri alma imkanına sahiptir.

Bilgisayar ve telefonlarda kullanılabilen OneDrive kişilerin bulut sunucularda dosya saklamasını sağlamaktadır. masaüstü uygulamaları ya da direk internet sitesi üzerinden erişim sağlanabilen OneDrive, kişilerin klasörlerine her platformdan ulaşılmasını sağlar. Bu noktada kişilerin sorun yaşadığı noktalardan bir tanesi yanlışlıkla dosyaların silinmesidir.

Dosyaların silinmesi halinde kişilerin özelikle önemli verilerin bulunduğu dosya ya da klasörler için silinen dosyayı geri alabilme imkanı vardır. Bunun için geri dönüşüm kutusuna bakılması yeterli olacaktır. OneDrive üzerinden silinen tüm dosyalar direk çöp kutusuna gitmektedir. Bu bakımdan çöp kutusuna bakılması yeterli olacaktır.

OneDrive Web Sitesinde Geri Dönüşüm Kutusu

OneDrive geri dönüşüm kutusunda kişilerin 30 günlük süresi vardır. 30 gün içerisinde dosyalar alınmazsa silinir. Bu nedenle bu detaya dikkat edilmelidir. Oturum açtıktan sonra sol tarafta yer alan menüden geri dönüşüm kutusunu seçmeniz gerekir.

Seçim yapıldıktan sonra ise sağ bölümde kutudaki tüm içerikler gösterilir. Böylece buradan yapacağınız kontrol ile birlikte istediğiniz belgeye ulaşabilirsiniz.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları