Nvidia GeForce GTX 1050 Ne Zaman Çıkacak?

Nvidia GeForce GTX 1050 adı ile tanıtımı yapılan ekran kartı, üstün özellikleri ile dikkat çekerken, donanımın tanıtım tarihi hale netlik kazanmadı.

Ekran kartı üretimleri ile tüm dünyada en çok tercih edilen markalar arasında yer alan Nvidia, yeni yaptığı tanıtımlar ile birlikte Nvidia GeForce GTX 1050 modellerini görücüye çıkarmıştı. Yapılan tanıtımlarda yeni modellere oldukça fazla ilgi gösterilirken, yeni modellerin ne zaman piyasaya çıkacağı da merak edilmişti. Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda tanıtım için önemli bilgiler paylaşıldı.

Ekim’de Gelebilir!

Pascal mimarisinin kullanıldığı yeni ekran kartları için yapılan tahminlere göre Ekim’de özel bir lansman düzenlenecek. Bu etkinlik ile birlikte Nvidia GeForce GTX 1050 resmen piyasaya sunulurken, bu tarih sonrasında üretime geçecek yeni modellerde de Nvidia GeForce GTX 1050 görülmeye başlanacak.

Düşük Fiyat Yüksek Performans

Nvidia ile AMD arasında yaşanan rekabet giderek fiyatların daha da düşmesini sağlarken, Nvidia GeForce GTX 1050 ile birlikte Nvidia düşük fiyat yüksek performans konusunda önemli bir seçenek sunacak. Yeni ekran kartında pek çok ilk uygulanırken, çekirdekte GP107 temel alması ile birlikte Nvidia GeForce GTX 1050 fark yaratmayı da başarmış durumda. Nvidia GeForce GTX 1050 için iki farklı seçeneğin sunulması beklenirken, 2 GB ve 4GB GDDR5 seçenekleri yer alacak.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları