Nova Launcher 5.0 Resmen Kullanımda!

Nova Launcher 5.0 ile birlikte artık Google Pixel’in çok sevilen özelliklerini Android’e taşımak

Nova Launcher için 5.0 sürümü istikrarlı bir şekilde yayınlandı ve Google Play'den indirilebilecek hale getirildi. Bu duyuru ile birlikte Google Pixel cihazlarındaki özelikleri denemek ve özel bir ara yüz kullanmak isteyen kişilere de cazip bir seçenek yaratılmış oldu.

Nova Launcher 5.0 Nasıl Aktif Olacak?

Nova Launcher 5.0, kapsamlı ve farklı özellikler ile geliyor. Örneğin, Google'ın Pixel ve Pixel XL'in sunduğu özelliklere biraz benzeyen çekmece seçeneği geliyor. Nova Ayarları -> Uygulama ve widget çekmeceleri üzerinden bu seçeneğin manuel olarak etkinleştirilmesi gerekiyor. Bu bakımdan Nova Launcher 5.0 kullanan kişiler bu detayı göz önünde bulundurmalı.

Nova Launcher 5.0’daki diğer yeni özellikler ise şöyle;

Pixel tarzı arama çubuğu

Android 7.1 başlatıcısı kısa yolları

Yeni arama görünümü

Zaman aşımı ekran kilidi yöntemi

İki kez hafifçe dokunarak hızlıca kaydırma hareketleri.

Pro Versiyonuna Dikkat!

Özelliklerin büyük bir bölümü ne yazık ki Nova Launcher Prime olarak tanımlanan 4.99 dolarlık versiyonda yer alıyor. Bu bakımdan kişilerin tam yetki alabilmek ve özellikleri kullanabilmek adına Prime üyeliği alması gerekebilir. Fakat Nova Launcher 5.0 normal versiyonu için herhangi bir ücretin ödenmesine gerek yok. Google Play Store üzerinden hesabınız ile kolayca Nova Launcher 5.0’ı indirebilir ve test edebilirsiniz.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları
Çayı seven, çay sevmeyeni anlamayan ne yazık ki işi gereği genelde soğuk çay içen bu dertten muzdarip.. Ayrıca iki nokta cemiyetinin başkanı (..) Hayatı genel anlamda çay ve bilgisayar ile geçer. Teknoloji alanında makale ve haber ve analizler yazdı. Hizmetlerin gerçek kullanıcıları nasıl etkilediği hakkında bilgiler ile ilgileniyor..