Note 7 Suya Dayanıklı Olarak Geliyor

Samsung Galaxy Note 7'de suya dayanıklı olacak.

Akıllı telefon pazarında 2016 yılı ikinci çeyreğinde 80 milyon satış rakamı ile zirvede yer alan Samsung şirketi yeni akıllı telefonunu piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Samsung 2 Ağustos tarihinde düzenleyeceği Unpacked olarak adlandırdığı etkinlikte duyuracağı Samsung Galaxy Note 7 suya dayanıklı olacak.

Samsung Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge modellerini de suyu dayanıklı olarak piyasaya sürmüştü. Samsung şirketi Galaxy Note 7 için yayınladığı teaser video ile bunu açıklamış oldu. Samsung Note 7 5.7 inch büyüklüğünde ve Corning Gorilla Glass 5 desteği ile gelirken, telefon 2560 * 1440 piksel Quad HD olarak gelecek. Cihazın en çok dikkat çeken özelliklerinden biri ise iki yanı kavisli dokunmatik Super Amoled ekranla gelecek olması. Samsung Note 7 ayrıca iki farklı yonga seti farklı ülkelerde satışa sunulacak.

Bu yonga setlerinden bir tanesi dört çekirdek işlemcili Qualcomm Snapdragon 821 olurken, diğeri ise 8 çekirdek işlemcili Exynos 8893 yonga seti olacak. Samsung şirketinin böyle bir karar alması bazı kullanıcılar tarafından eleştirilmeye devam ediyor. Galaxy Note 7 4 GB sistem belleği ve 64 GB’ye kadar arttırılabilir dahili veri kapasitesi ile geliyor. Galaxy Note 7 akıllı telefonlarında ayrıca 12 MP OİS destekli arka kamera ve 5 MP ön kamera yer alıyor. Galaxy Note 7 S-Pen desteği ve donanımsal özellikleri ile kullanıcıların ilgisini çekeceğe benziyor.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları