Nokia'nın Yeni Modelleri Yeniden Sızdırıldı

Nokia tarafından üzerinde uzun zamandan beri çalışılan ve son düzeltmeleri yapılan telefon yeniden sızdırıldı. İşte markanın yeni amiral gemisi.

Microsoft ile yapılan anlaşma dahilinde uzun zamandan beri mobil sektörde geri planda kalan Nokia anlaşmanın sona ermesiyle birlikte sektörde yeniden aktif hale geldi. Geçtiğimiz günlerde yapılan sızdırmalar ile birlikte yeni telefon modelinin piyasaya sunulacağı belirtilirken 2017 yılı itibariyle Android işletim sistemine sahip bir telefon Nokia tarafından piyasaya sunulacak.

Sızdırıldı

Bugüne kadar pek çok farklı sızdırmanın olduğu Nokia’da sızdırmalar devam ederken 2017 yılında piyasaya sunulacak telefon modelinin pek çok özelliği açık bir şekilde paylaşıldı. Telefon için şu anda en çok bilinmeyen ekran boyutu olurken farklı kaynaklarda 5.5 ve 5.2 inç gibi ekran boyutundan söz ediliyor. Ekran boyutu tam olarak bilinmese de telefondan 2K çözünürlük desteklenecek.

Snapdragon 820 işlemci ile gelecek olan telefon böylece uygun bir performans sunmayı başarırken suya karşı da dayanıklı olacak. Böylece kullanım açısından da oldukça uygun bir seçenek yaratacak Nokia telefonda 4 farklı renk seçeneği sunabilir. Beyaz, pudra, pembe ve gri olmak üzere kullanıcılara değişik renkler sunulabilir. Android işletim sisteminin yanı sıra telefonda Nokia tarafından hazırlanacak özel bir ara yüzün de kullanılması bekleniyor. Bu ara yüzün başarılı olması Nokia’nın daha fazla kişi tarafından tercih edilmesini sağlayacak.

2017 yılı içerisinde yapılacak Dünya Mobil Kongresi’nde telefonun tanıtılması beklenirken 2017 ikinci çeyrek itibariyle resmen telefonun piyasaya sunulması bekleniyor.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları