Nokia'dan Yeni Akıllı Saat Geliyor

Withings adındaki firma Nokia tarafından satın alınırken, firmanın ilk akıllı saati önümüzdeki günlerde satışa çıkacak.

Withings adındaki firma Nokia tarafından uzun süreden beri takip altına alınırken, yapılan son görüşmeler ile birlikte şirketin satışı konusunda Withings ile Nokia anlaşmaya varmıştı. Yapılan bu anlaşma ile birlitke firma tamamen Nokia bünyesine geçerken, Withings tarafından üretimi yapılacak yeni bir akıllı saatin önümüzdeki günlerde duyurulacağı belirtildi.

Giyilebilir teknoloji alanında da faaliyet göstermek isteyen Nokia, bu kapsamda Withings satın alma yolunu tercih ederken, bu firma üzerinden yapılacak üretimler ile birlikte Nokai giyilebilir teknolojiye de giriş yapacak.

Steel HR Geliyor!

Withings tarafından üretimi gerçekleştirilecek ilk modelin ismi Steel HR olacak. Yeni akıllı saatte özellikle tasarıma özel bir önemin verileceği belirtilirken, metal çerçeve ve ince kayışlar ile birlikte Steel HR çok farklı bir yere konumlandırılacak. Üstelik saatte firma tarafından geliştirilen tüm sağlık uygulamaları da yer alacak.

Uzun Pil Ömrü!

Steel HR özelliklerinde en dikkat çeken nokta 25 gün şarj ihtiyacının olmadan kullanılabilmesi. Bu bakımdan 25 gün çevrimiçi olarak kullanım sunan Steel HR, istenrse şarj edilmeden 20 gün daha çevrimdışı modda çalışabiliyor. Bu bakımdan diğer akıllı saatlere göre önemli bir avantaj Steel HR ile sunulmuş durumda. Steel HR etiket fiyatı ise 200 dolar.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları
Gerçek bilgilerin kullanıcıları nasıl etkilediğini düşünen bir yazar, sizden biri fazla çay içer "yazar olmak kolaydır önemli olan güzel çay demlemektir" sözünün sahibesi