Nokia'dan 5G Özelliğine Dev Yatırım!

Nokia, 5G teknolojisine yatırım için Avrupa Yatırım Bankası'ndan nerdeyse 584 milyon dolarlık kredi talebinde bulundu...


Son zamanlarda yükselişe geçen Nokia, 5G teknolojisine yatırım için Avrupa Yatırım Bankası'ndan nerdeyse 584 milyon dolarlık kredi talebinde byulunduğu ortaya çıktı.

AB yetkilileri, mobil ağların geleceği konusunda yatırım yapmayı düşündükleri için Nokia'nın kredi talebi onaylanabilir.

Yıldızı parlayan Nokia bu yeni nesil ağ bağlantısında önde olabilmek için kolları sıvamış görünüyor. 5G bağlantısına uygun teknolojide cihazlar üretmek ve liderliği yakalamak amacıyla çalışmalara başladığını oldukça açık bir şekilde görebilir. 5G teknolojisi daha hızlı ağ bağlantısı sunacağı ve gecikmeleri en aza indireceği için devrim niteliğinde bir gelişme olarak görülüyor.

Bu başvurunun olumlu sonuçlanması durumunda Nokia, birkaç sene içerisinde 5G teknolojisi ile karşımıza çıkmış olacak. Verizon ve T-Mobile şirketleri ile yaptığı ortaklıklar da bu durumu kanıtlar nitelikte.

Aynı zamanda Nokia, 5G alanında rakiplerinin arasından sıyrılmak için pek çok yeni adım atacağına dair açıklamalarda da bulunmuştu zamanında. Yeni atılacak bu adımlar konusunda bir açıklama yapmaktan kaçınan firma bakalım bizlere ne gibi sürprizler yapmaya hazırlanıyor? Hep beraber bekleyip göreceğiz.

dilay-okay
Dilay Okay
Tüm yazıları