Nokia 2017'de Sahnelere Çıkıyor

Nokia yeni çıkaracağı telefonları 2017 yılı içerisinde piyasaya sunacak. İşte detaylar.

Yıllar sonra kendi üretimini gerçekleştirdiği telefonlar ile piyasaya çıkma hazırlığı yapan Nokia, 2017 yılı için geri sayıma geçti. Konuyla ilgili elde edilen bilgilerde 2017 yılında markanın resmen piyasaya giriş yapacağı belirtilirken resmi olarak yapılan bu açıklamalar ile birlikte yeni telefon modelleri için piyasadaki merakı daha da arttı.

Eski Günlerine Dönebilir Mi?

Öyle ki 2017 yılı itibariyle farklı modeller ile satışa çıkacak olan Nokia'nın tekrar eski günlerine ulaşıp ulaşmayacağı merak ediliyor. Eski dönemlerin en popüler markalarından olan ve Türkiye pazarının dahi büyük bir bölümünü elinde bulunduran Nokia, değişim sonrasında özellikle akıllı telefonlar ile birlikte ilgiyi kaybederken piyasadaki Apple ve Samsung gibi pek çok markaya karşı yenik düştü.

Yaşanan bu düşüşün ardından Nokia tekrar küllerinden dönmek isterken ilk Nokia akıllı telefonun 27 Şubat ile 2 Mart tarihlerinde yapılacak Dünya Mobil Kongresi’nde tanıtılması ve ardından piyasaya sunulması bekleniyor. Nokia tarafından piyasaya sunulacak olan ilk telefonun yüksek özelliklerde olması beklense de orta seviyede bir cihazın üretileceği açıklandı. Bu açıdan iddialı bir şekilde giriş yapmak istese de orta seviye bir cihaz ile piyasada yer alacak Nokia'nın bu konuda handikap yaşayabilmesi mümkün. Android 7.0 kullanılması beklenen telefon Snapdragon 430 işlemci ve 3 GB RAM gibi özelliklere sahip olacak.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları