Nexus Tarih Mi Oldu? İşte Resmi Açıklama

Google tarafından dün akşam gerçekleştirilen etkinlikte uzun zamandan beri merak edilen bir sorunun yanıtı da bulundu.

Google tarafından bugüne kadar üretimi gerçekleştirilen Google Nexus cihazların bundan sonraki süreç içerisinde üretilip üretilmeyeceği merak ediliyordu. Özellikle Pixel ismi ile çıkartılan telefon modellerinin ardından Google'ın telefonlarında bundan sonraki süreç içerisinde yeni ismi kullanacağı şeklinde farklı düşüncelerinin piyasaya geldiği görülürken, konu ile ilgili yapılan resmi açıklamaları ile birlikte bu konudaki tüm soru işaretleri de giderildi.

Pixel Serisi Sürecek

Google tarafından dün akşam yapılan etkinlikte konu ile ilgili tüm detaylar paylaşılırken bundan sonraki süreç içerisinde Google'ın Nexus ismini kullanmayacağı ve Pixel ismi ile sektörde üretimlere devam edeceği belirtildi. Bu açıdan artık Google, Nexus yerine Pixel adı verilen telefonları ile anılacak.

Yaklaşık 6 yıldan beri sektörde Nexus cihazların üretimiyle yer alan Google, bu süreyi aldığı karar ile sona erdirmiş olacak. Üstelik bu açıklamaların resmi bir şekilde yapılması ve tanıtım etkinliğinde gerçekleştirilmesi Google tarafından tüm soru işaretlerinin de ortadan kaldırılmasını sağladı. Google tarafından yapılan bu açıklamaların ardından özellikle önümüzdeki dönemlerde farklı bir ismin piyasaya sunulup sunulmayacağı gibi değişiklikler konusunda da tartışmalar yapılmaya başladı. Fakat Google bu konuda bir açıklama yapma gereği duymadı.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları