Nexus Serisinin Devamı Gelecek Mi?

Çıkan son haberlere göre Nexus akıllı telefonlarının yeni serisi için Google’nin Huawei ile yeni bir ortaklık kurması söz konusu olabilir.

Google bu sene içerisinde iki tane Nexus akıllı telefonlarıın tanıtımını yaptı. Bu telefonlardan Nexus 6P Huawei ile Google ortaklığı ile geliştirildi. Söylenen haberlere göre Google ile Huawei, Nexus akıllı telefonlarının bir sonraki serisinde de ortaklık kurarak 2016 yılında tanıtmayı planladığı yönünde. Bu iddia, Çin elektronik dünyasının uzman analisti tarafında söylenmiştir. Ünlü analistin almış olduğu bilgilere göre Huawei’nin bir sonraki sene için hazırladığı ve Snapdragon 820 işlemcisi bulunan bir telefon hazırladığıdır.

Huawei üretmiş oldukları telefonlarda işlemci olarak Kirin kullanmaktadır. Bu yüzden üretilen bu telefonun Google ait olması söz konusu olabilir. Qualcomm’un katıldığı bir etkinlikte Snapdragon 820’nin Asya lansmanını gerçekleştirmiştir. Yaptığı açıklamalarda Snapdragon 820’ninyetmişten fazla telefonda kullanılacağını söyledi.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları