Nexus Cihazlarına Son Güncelleme Ne Zaman Gelecek?

Google tarafından desteklenen Nexus cihazlar için 18 aylık bir destek süreci bulunurken, cihazların son destek alacağı tarihler Google tarafından paylaşıldı.

Google'ın diğer üretici markalar ile ortaklaşa bir şekilde piyasaya sunduğu Nexus cihazlar oldukça ilgi görürken, Google cihazlar için 18 aylık bir destek sözü veriyor. Bu nedenle cihazı alan kişilerin cihazın satışa çıktığı tarih itibari ile 18 ay içerisinde destek alması mümkün oluyor. Konuyla ilgili geçtiğimiz günlerde Google tarafından yapılan açıklamada hangi cihazların ne zaman destek alabileceği ve desteğin ne zaman sonlanacağı açık bir şekilde belirtilmiş durumda. Yapılan açıklamaya göre cihazlara verilecek son destek tarihi şöyle;

Nexus 5X: Eylül 2017

Nexus 6P: Eylül 2017

Nexus 9: Ekim 2016

Nexus 6: Ekim 2016

Nexus 5: Ekim 2015

Nexus 7 (2013): Temmuz 2015

Nexus 10: Kasım 2014

Güçleniyor!

Nexus modelleri için farklı üreticileri tercih eden ve her bir modelde daha iyi bir telefon modelini kullanıcılara sunmayı başaran Google, şu anda Nexus 10 modeli için desteği uzun zamandan beri sunmuyor. Kullanıcıların sorunsuz ve daha iyi bir deneyim için yeni model alması gerekirken, diğer modellerde de belirtilen tarihler doğrultusunda destek son bulacak. Destek sağlanmayacak olsa da cihazların yeni bir sürüme ulaşması mümkün olmazken, güvenlik konusunda çeşitli yamalar ve güncellemeler cihazlara sunulacak.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları