Nexus 9 Tarih Oldu

HTC ve Google iş birliği ile üretilen Nexus modeller bir bir tarihe gömülüyor. Son olarak Nexus 9 üretimi bitirildi.

HTC ve Google tarafından yapılan iş birliği ile üretilen ve piyasaa sunulan Nexus modelleri için yeni bir karar alındı. HTC tarafından yapılan açıklama ile öğrenilen bilgiler doğrultusunda artık marka Nexus 9 tableti üretmeyecek.

Çok Beğenilmişti!

Satışa sunulduğu dönem içerisinde Nexus 9 çok beğenilirken, en çok satan Nexus tabletler arasında Nexus 9 hep üst sıraları zorluyordu. Buna karşın Android işletim sistemine sahip Nexus 9 için HTC tarafından yeni bir karar alınırken, Nexus 9'un üretilmeyeceği belirtildi. cihaz aynı zamanda Google Play üzerinden de satıştan çıkarıldı.

HTC Satıyor!

Google, cihazın satışını durdursa da HTC elinde kalan stokları bitirmek için sitesi üzerinden Nexus 9 satışını sürdürüyor. HTC'nin elinde ne kadar stok kaldığı bilinmese de bu stokların tamamen bitene kadar HTC satış kanallarında Nexus 9'un yer alması bekleniyor.

Nexus 9 ile ilgili gündeme gelen bu bilgiler pek çok kullanıcıda da hayal kırıklığı yaratmış durumda. Fakat alınan karar doğrultusunda sadece tabletin yeni üretimleri yapılmayacak. Piyasadaki mevcut cihazlar kullanılabileceği gibi pek çok satış noktasında bulunan stoklar dahlinde de Nexus 9 alınabilmesi mümkün. Fakat cihaz için herhangi bir desteğin firma tarafından verilmemesi de gündemde.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları