Nexus 7 Mi Geliyor? Nexus Serisi Bitmedi Mi?

Google tarafından üretimi yaptırılan Nexus serisi yerine Pixel serisinin geleceği konuşulsa da bu konuda yeni bir gelişme yaşandı.

Nexus serisi ile 2013 yılından beri piyasada yer alan Google, bu yıl çıkaracağı cihazlarda Nexus adını kullanmama kararı aldığı ile gündeme gelmişti. Bu kararın ardından Pixel adının verildiği yeni telefon modellerinin çıkacağı öğrenilirken, bu telefon modellerinin yanı sıra tablet üretiminin de yapılacağı belirtildi. Bu bakımdan önümüzdeki yıllarda Pixel serisinin devam ettirileceği ön görülüyordu. Fakat gelen son bilgilerde Nexus 7’nin gelebileceği iddia edildi.

Evan Blass tarafından yapılan son paylaşımlarda Nexus 7 modelinin 2016 bitmeden gelebileceği ifade edildi. Cihazın Huawei tarafından üretileceği ve 7 inçlik bir modelin üretileceği açıklanırken, cihazda aynı zamanda 4B’lık bir RAM’in alacağı da açıklandı. Bu bakımdan cihazın çıkartılmasının yanı sıra cihazda yer alacak tüm özellikler de paylaşılmış durumda. Önümüzdeki aylarda Pixel ve Pixel XL modellerinin tanıtımı kesin olarak görülürken, Nexus serisinin de gelecek olması bu konuda Google’ın modellerini zenginleştirebileceği konusunda da değerlendirildi.

Nexus Ve Pixel Birlikte Gelir Mi?

Nexus serisinin devam etmesi ve yeni modeller ile Pixel serisine de başlanacak olması mobil sektörde Google’ı daha iddialı bir hale getirebilecek durumda. Bu bakımdan önümüzdeki aylara gözler çevrilmiş durumda.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları