NASA Dünyanın En Renkli Resmini Yayınladı

Geride bırakmış olduğumuz günler içerisinde Plüton hakkında en net fotoğrafları internet ortamında NASA’nın yapmış olduğu yayınlar sonucun da görmüştük.

Beraberinde de Bilim dünyası üzerinde oldukça büyük bir yankı yaratmaya başaran ve uzun yıllardır süren çalışmaların hemen sonucunda başarıya ulaşılmıştı.

Şimdi ise bakıldığın da NASA aynı zaman da EPIC yani Earth Polychromatic Imaging Camera adına sahip olan renkli fotoğraf görüntüleyen kamera ile milyonlarca kilometre uzaklıktan dünyanın oldukça etkili bir fotoğrafının çekimi yapıldı.

Toplam da 4 MP değerinde bir CCD kamera ek olarak teleskop yardımı sayesinde 3 tane farklı resmin bir araya getirilmesiyle oluşum gösterine fotoğrafın Orta Amerika merkezi esas alınarak çekildiği açıklanıyor. Toplam da arka arkaya çekimi yapılan 10 tane farklı fotoğrafların alınan farklı ışınlar bir araya getirerek renkli fotoğrafların kaliteli olarak yükseldiği açıklanıyor.

Deep Space Climate Observatory adı verilen uydunu ana görevi dünyayı gözlem altında tutarak beraberinde odlukça tehlikelere karşı önceden haber vermek.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları