Muhlis Şanlıer: Normal Bir Kadın UBER'e Binmez!

Taksiciler Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyesi Muhlis Şanlıer'in Uber açıklaması kadınlar tarafından tepki gördü...


Bir süredir çekişmesi devam eden Uber konusu artık klasikleşmeye başladı. Fakat işin bu raddeye geelceğini hiçbirimiz tahmin etmiyorduk. Geçtiğimiz günlerde Fox TV ekranlarına konuşan Taksiciler Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyesi Muhlis Şanlıer, yaptığı açıklama ile kadınların tepkisini çekti.

UBER'e normal bir bayan biner mi? şeklinde açıklamada bulunan Taksiciler Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyesi Muhlis Şanlıer, tartışmanın büyümesinden sonra özür diledi. Açıklamaların yanlış anlaşıldığını ve söylediklerindne dolayı pişman olduğunu söyleyen Şanlıer; "Çok yanlış bir cümle kullandım. Amacım kadınları incitmak değildi. Evde eşim bile büyük tepki gösterdi. 'Böyle bir açıklamayı nasıl yaparsın' dedi. Ben, UBER araçlarında resmi bir taksi logosu olmadığı için bunu söyledim. Kötü hiçbir niyetim yoktu. Ancak yanlış cümle kurdum. Bütün kadınlardan özür dilerim." dedi.

Bu çekişme ne zaman son bulur bilemeyiz ancak her iki tarafında bazı konularda biraz dikkatli olması gerektiğini düşünüyoruz. O konuşma anlarına yukarıdaki oynatıcıdan ulaşabilirsiniz.

dilay-okay
Dilay Okay
Tüm yazıları