Mozilla Firefox, Kablosuz Cihaz ve Tablet Üretecek!

Mozilla Firefox tarafından yapılan bilgilere göre şirket TV Stick, Klavyeden oluşan bilgisayar, Modem ve tablet gibi cihazların üretimin yapacak.

Dünyanın en iyi internet tarayıcılarından bir tanesi olan Mozilla Firefox, Geride bıraktığımız günlerde akıllı telefonlar için özel olarak işletim sistemi geliştirmeyeceğini duyurmuştu. Binlerce kullanıcıya sahip olmasına rağmen böyle bir kara varan Mozilla, Bugün bildirilenlere göre akıllı telefon sektöründen çekilmesinin hemen sonrasında başka bir sektörüne giriş yapmaya hazırlanıyor.

İspanyol bir haber sitesi tarafından sızdırılmış olan konseptle sayesinde karşımıza çıkan Mozilla’nın yeni projeleri, Mozilla Firefox’un kablosuz cihazlar ve klavye üzerinden oluşan bilgisayarlar üreteceğini, Tablet sektörüne giriş yapacağını bizlere aktarıyor.

Sızdırılan konseptlerde Mozilla Firefox’un işletim sistemini kullanarak üretilen modem, TV Stick Firefox işletim sistemini usanacak beraberinde klavyeden oluşan bilgisayar bulunuyor. Bu cihazlara işletim sistemi sağlayacak olan Mozilla, Cihazların üretiminde son derece ucuz olan Raspberry Pi’leri de kullanacak. Fakat bilinene göre Mozilla’nın tablet üretimi için anlaşmış olduğu bir firma yok ve sızdırılan projelerin de arasında en merak edilen tablet üretiminin nasıl gerçekleştirileceği, Şimdilik hala gizemini koruyor.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları