Move to iOS Sonbahar da Karşımıza Çıkıyor

Apple firması her ne kadar dünya geneline bakıldığında en değerli bir şirket olsa bile en büyük rakiplerinden bir tanesi Google firmasının geliştirmiş olduğu Android işletim sistemine sahip olan kullanıcıları kendi tarafına çekmek için oldukça farklı

Apple firması her ne kadar dünya geneline bakıldığında en değerli bir şirket olsa bile en büyük rakiplerinden bir tanesi Google firmasının geliştirmiş olduğu Android işletim sistemine sahip olan kullanıcıları kendi tarafına çekmek için oldukça farklı stratejiler yürüyor. Daha öncelerinde bakarsak Android kullanıcıların çok kolay bir şekilde iOS platformuna geçiş yapabilmek için birden fazla kılavuz yayımlanmıştı. Apple bu sefer üretmiş olduğu yeni bir uygulama sayesinde direkt olarak Android cihalzara sahip kullanıcıların mesajlar, e-posta hesapları aynı zamanda mulitemedya dosyaları bi verileri iOS 9'a sahip iPhone ya da iPad'lere kablosuzo larak aktarabilmeyi sağlayacak.

WWDC 2015'te bu olay ile ilgili oldukça fazla detay paylaşımı gerçekleştiren Apple, Geliştirmiş oldduğu uygulamanın adını ise Move to iOS olarak adlandırdı. Android yazılımına sahip olan cihazlar üzerinde dosyaları hızlı bir şekilde iOS ortamına taşımak için köprü görevi görüyor. Android üzerinde ye ralan uygulamaların aynıları iOS tarafında var ise Apple Store üzerinde uygulamayı indirmek için istek atıyor. Sonbahar aylarında iOS9 ile karşımıza çıkacağını tekrardan belirtelim.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları