Mobil Adobe Lightroom RAW Desteği Aldı

Adobe tarafından yapılan açıklamalardan Adobe Lightroom olarak adlandırılan Android uygulamasının artık RAW fotoğraf desteği alabileceği belirtildi. İşte konu ile ilgili detaylar.

Adobe mobil işletim sistemlerine yönelik de çeşitli uygulamalar geliştirirken pek çok işlemin mobil cihazlar üzerinden yapılması da bu sayede mümkün hale getiriliyor. Üstelik bilgisayar programları ile entegreli bir şekilde çalışabilecek olan uygulamalar kullanıcıların işlerini çok daha hızlı bir şekilde çözümlenmesini sağlıyor. Yapılan son açıklamada ise kullanıcıların büyük bir ihtiyacını karşılayacak yeni bir özellik duyuruldu.

Tüm RAW Formatları Desteklenecek

iOS uygulamalarına yönelik yapılan önceki güncellemelerde RAW desteğinin sunulacağı belirtilirken Android güncelleme dışında bırakılmıştı. Yapılan son açıklamada ise güncellemenin artık Android cihazlar için de sunulduğu belirtildi. Tüm RAW formatlarını destekleyecek olan Adobe Lightroom böylece format sorunu yaşanmadan kişilerin mobil işletim sistemlerinde kolayca işlemlerini yapmasını sağlayacak.

Önümüzdeki günlerde tüm Android cihazlarda alınacak bu güncelleme sonrasında kolay bir şekilde fotoğrafların aktarılması ve mobil cihazlarda işlenmesi mümkün olacak. Bu açıdan RAW çekimlerin artık bilgisayarlarda açılması zorunluluğu ortadan kaldıracak. Kişiler mobil uygulama üzerinden yapacakları işlemler sayesinde herhangi bir farklılık ya da kısıtlama olmaksızın mobil cihazlarla kolayca RAW kullanımını mümkün hale getirebilecek. Kişilerin Google Play Store üzerinden yapacağı yükleme işlemleriyle birlikte son versiyonu indirmesi ve böylece RAW desteğini alabilmesi mümkün.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları