Microsoft Yaz Okulu Başvuruları Başladı

Her yıl Microsoft tarafından gerçekleştirilen yaz okulu için bu yıl da başvuru dönemi başlatıldı.

Microsoft Türkiye ofisinde her yıl gerçekleştirilen ve 100 öğrencinin alındığı yaz okulu için başvurular başladı. Açık Akademi Yaz Okulu olarak tanımlanan yaz okulunda öğrencilerin Microsoft Türkiye desteğiyle pek çok konuda kendini geliştirebilmesi amaçlanıyor.

1 Ağustos ile 26 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirilecek yaz okulunda öğrenciler bilgi almanın yanı sıra kendilerini geliştirme, sektörde pek çok isim ile tanışma ve eğitim sonrasında sektörde kolay bir şekilde iş bulma imkanı elde ediyor.

Microsoft Türkiye'nin vereceği yaz okulu eğitiminde aynı zamanda öğrencilerin proje geliştirmesine de imkan tanınırken yaz okulu sonunda bu projelerin pek çok farklı teknoloji sektöründeki firmalara da sunulabilmesi mümkün kılınıyor. Microsoft tarafından açılacak yaz okuluna müracaat etmek ve Microsoft tarafından verilecek eğitimleri almak isteyen kişilerin 27 Mayıs tarihine kadar başvurularını yapması gerekiyor.

Konu ile ilgili yapılan açıklamalarda 2015 yılında gerçekleştirilen yaz okuluna bine yakın başvurunun alındığı ve sadece yüz öğrencinin seçildiği belirtilirken bu yıl yapılacak başvurularda bin çıtasının geçilmesi bekleniyor. Yaz okulunda verilecek eğitimler ile temel uygulama geliştirmenin amaçlanması beklenirken bu yıl çok daha farklı konularda eğitimler sisteme dahil edilecek. Bu doğrultuda büyük veri ve bulut teknoloji konuları gibi son teknolojik gelişmeler de eğitimler ile öğrencilere aktarılmış olacak.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları