Microsoft Xbox Kiralayacak!

Microsoft, ABD'deki oyunculara 22 dolardan başlayan bir abonelik paketi sunmaya hazırlanıyor...


Şimdiye kadar duyulmamış bir haberle sizlerleyiz. Microsoft ABD'deki oyunculara 22 dolardan başlayan bir abonelik paketi sunmaya hazırlanıyor. Bu paketin içinde Xbox oyun konsolu da dahildir.

Bu uygulama ABD'de değilde ülkemizde sunulmuuş olsaydı eminim birçok kullanıcı Xbox cephesine geçme kararı alabilirdi fakat üzülerek belirtelim bu uygulama ülkemiz için geçerli değil.

Peki bu paket almaya değer miydi? Bildiğiniz gibi Game Pass aboneliği ile istediğiniz zaman Microsoft kütüphanesinden oyunları indirip oynamanıza olanak sağlıyor ve ayrı olarak alırsanız aylık 10 dolar’a geliyor. Xbox Live ise şirketin oyun ağı üzerinden çok oyunculu oyunlara dahil olmanızı sağlıyor ve aylık ücreti sadece 5 dolar.

Eğer 4K çözünürlük sunan Xbox One X’i kiralamak istiyorsanız aylık ödemeniz gereken bedel ise 35 dolar. Açıkçası oldukça makul bir fiyatlandırma ile sizde bir Xbox One X sahibi olabilirdiniz.

Microsoft’un bu girişimle birlikte oyuncu kitlesini çoğaltması bekleniyor. Ne kadar tutar ve ya bunun takibi nasıl sağlanır bilemiyoruz ancak bize göre oldukça mantıklı bir proje.

Ayrıca bu yılki E3 konferansında Microsoft bir oyun yayını servisi üzerinde çalıştığını söylemişti. Bu servisin ne zaman kullanıma gireceği ya da servisin bilgisayarla kullanılıp kullanılmayacağı bilinmiyor. Bakalım Microsoft'un oyunculara yönelik ne gibi sürprizleri olacak hep beraber bekleyip göreceğiz.

dilay-okay
Dilay Okay
Tüm yazıları