Microsoft ve Apple Karşı Karşıya!

Microsoft ve Apple tarafından yapılan tanıtımlar ile bilgisayar sektöründe yeni bir dönem başlatılırken özellikle iki bilgisayar arasındaki rekabet yeni tanıtımlar ile birlikte daha da arttı.

Bugüne kadar Apple bilgisayar sektöründe her ne kadar oldukça üstün durumda olsa da Microsoft tarafından piyasaya sunulan yeni cihaz ile birlikte sektördeki şartlar değişti. Tanıtımlar ile birlikte markalar daha fazla kişiyi kendine çekmeye çalışırken Microsoft tarafından geliştirilen yeni bilgisayarın oldukça farklı bir kullanım sunması ve yüksek özelliklerde olması sektörel anlamda da çok iyi bir iş ortağı sunuyor. Bu bakımdan Apple'ın MacBook modelinden çok daha üstün durumdaki yeni bilgisayarın çok daha fazla satış yapabilmesi mümkün görünüyor.

Rekabette Ne Olacak?

Yaşanan bu durumların ardından özellikle Apple MacBook Pro modellerinin ne olacağı merak edilirken bu konuda özellikle kişilerin farklı eleştirilerinin olduğu görüldü. Özellikle Apple Mac Pro için yapılan testlerde cihazın beklentilerin altında kalan bir performan sunduğu görülürken bu performans nedeniyle pek çok kullanıcının da yeni modeli satın almak istemediği belirtiliyor.

Tanıtımlarda her ne kadar ödün vermeyen performans gibi farklı tanımlamalar yapılarak kullanıcılar etkilemeye çalışılsa da yapılan testler ve gündemde yer alan değerlendirmeler Apple'ın bu konuda oldukça zorlanacağını açık bir şekilde gösteriyor. Buna karşın Microsoft'un yeni bilgisayarında gerek performans gerek kullanım açısından her detay oldukça üst durumda. YouTube üzerinden yayınlanan videolarda dahi Microsoft 8 milyon Appel ise 3 milyon gibi bir izlenme oranına sahip.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları