Microsoft, Surface Serisini Masaüstüne Mi Taşıyacak?

26 Ekim tarihinde özel bir tanıtım yapacak Microsoft’un Surface modellerinin masaüstü versiyonlarını duyuracağı iddia edildi.

Microsoft hazırladığı son davetiyeler ile birlikte 26 Ekim’de özel bir etkinlik düzenleyeceğini duyururken, bu konuda en çok merak edilen detay, etkinlikte neyin tanıtılacağı olmuştu. Bugüne kadar konuyla ilgili hiçbir sızdırma yapılmazken, Microsoft tarafından açıklama da yapılmaması, soru işaretlerini oluşturdu.

Daha öncede Surface serisi için dizüstü versiyonları duyuran Microsoft, bu yeni hamlesi ile birlikte masaüstünde de artık Surface serisini sunacak. Bu durum kuşkusuz AiO olarak adlandırılan bilgisayarların daha fazla kişi tarafından kullanılmasını sağlayacak.

Yeni Bir Dönem Başlayacak

Lumia serisini sonlandıran, Microsoft Band üretimini durduran Microsoft¸bu konuda radikal kararlar alırken, tüm bu gelişmeler yeni bir dönemin başlangıcı olarak görülüyor. Bu bakımdan26 Ekim tarihi itibari ile Microsoft’un yeni bir döneme başlaması bekleniyor. Bu konuda kuşkusuz etkinlikte yapılacak tanıtımlar büyük bir öneme sahip.

Microsoft Surface serisi ile bugüne kadar iyi bir istikrar yakalamış durumda. Bu da kuşkusuz masaüstü versiyonlarının da ilgi göreceğine işaret ediyor ve Microsoft’un bu konuda hamle yapması da markanın iyi bir gelir elde etmesini sağlayabilir.

26Ekim’de neyin tanıtılacağı ile ilgili uzun zamandan beri tartışmalar yapılırken, akla en makul gelen seçenek Surface.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları