Microsoft Surface Pro 5 2017'de Geliyor

Microsoft Surface Pro 5 2017 yılının ilk çeyreği itibari ile piyasada olabilir.

Microsoft'un Windows tabanlı Surface Pro dönüştürülebilir tabletleri piyasada 2017 itibari ile yer almaya başlayabilir. Yapılan son sızdırmalar ile birlikte Microsoft Surface Pro 5 için önemli bilgiler verilirken, tablet için 2017 yılına işaret edildi.

En son piyasaya sunulan Surface Pro modeli Surface Pro 4 Ekim 2015 itibari ile piyasaya sürülmüştü. Bu açıdan yeni model olsa da Microsoft Surface Pro 4 modeli 1 yaşı tamamladı. Bu bakımdan Microsoft Surface Pro 5 için zaman oldukça geç bile sayılabilir.

Mart Sonuna Kadar Gelecek!

Microsoft Surface Pro 5 için yapılan tahminlerde tabletin Mart ayı sonuna kadar piyasaya olacağı belirtiliyor. Bu bakımdan Ocak ayında yapılacak CES sonrasında cihaz için kısa süre içerisinde satış sürecine geçilebilir.

Microsoft Surface Pro 5 Teknik Özellikleri Neler?

Surface Pro 5'in özelliklerine bakıldığında ise ön plana çıkan detaylar şöyle;

Ultra HD 3.840 x 2,160 piksel çözünürlük

Manyetik şarj kalemi

Microsoft Surface Pro 5 için çok fazla detay paylaşılmadığı için bilinenler şimdilik sadece bunlarla sınırlı. Bakalım yeni yılda Microsoft nasıl bir cihaz ile piyasaya girecek.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları
Çayı seven, çay sevmeyeni anlamayan ne yazık ki işi gereği genelde soğuk çay içen bu dertten muzdarip.. Ayrıca iki nokta cemiyetinin başkanı (..) Hayatı genel anlamda çay ve bilgisayar ile geçer. Teknoloji alanında makale ve haber ve analizler yazdı. Hizmetlerin gerçek kullanıcıları nasıl etkilediği hakkında bilgiler ile ilgileniyor..