Microsoft Surface 3 Üretimini Durduracak!

Microsoft tarafından piyasaya sunulan Surface 3 modelinin üretiminin durdurulacağı açıklandı.

Microsoft tarafından tablet sektöründe piyasaya sunulan Microsoft Surface 3 tabletlerinin üretiminin sona ereceği ve artık stoktaki ürünlerin satılarak modeli kullanım dışı bırakılacağı belirtildi. Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda üretimlerin 2016 yılı itibariyle sonlanacağı ve 2017 yılında üretimin yapılmayacağı belirtilirken şu anda cihazın üretimlerinin sınırlandırılacağı ve üretim için kademeli olarak düşüş yapılacağı belirtildi.

Yazılı Açıklama Yapıldı

Microsoft tarafından yazılı bir şekilde açıklama yapılarak Surface 3 modeliyle ilgili detaylar paylaşılırken piyasaya 1 yıl önce çıkartılan modelin büyük ilgi gördüğü ve kullanıcılar tarafından tercih edildiği belirtildi. Bu kararın ardından modelinin üretiminin durdurulmasının nedeni paylaşılmazken pek çok kişide de soru işareti oluşmuş durumda. Zira piyasada tercih edilen tabletlerden birisi olarak ve Microsoft'un bu konuda en önemli cihazlarından olarak görülen Surface 3 modelinin üretim dışı bırakılması ve satılmayacak olması gelir açısından da kayıp yaratabilir.

Nedeni Bilinmiyor

Yaşanan bu gelişmelerin ardından gündemde yer alan tartışmalardan bir tanesi de Microsoft tarafından neden böyle bir kararın alındığı oldu. Aynı zamanda stokların tüketilmesi amacıyla özel kampanyaların da yapılabilmesi gündemde.

Çok sevilen tabletin önemli özellikleri ise şöyleydi; 12 inç ekran, 2160x1440 piksel desteği, Intel Core i3, i5 veya i7 işlemci seçenekleri, 4 ve 8 GB RAM seçenekleri, 64, 128, 256 veya 512 GB depolama alanı seçenekleri, 5 MP ön ve arka kamera, 9 saate varan kullanım sunan batarya ve Windows 8.1.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları